Ana içeriğe atla

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi (ULIFAM) bünyesinde çıkarılan bir dergi olan Journal of Islamic Economics (JIE), 2021 yılı Ocak ayında yayın hayatına başlamıştır. Dergi, elektronik olarak yılda iki defa (Ocak ve Temmuz) yayımlanan İngilizce, Arapça, Türkçe ve Fransızca dillerinde yapılan nitelikli çalışmalara açık hakemli uluslararası bir dergidir.

Dergi, kendine özgü bir metodoloji ile İslam iktisadını ekonominin ana bileşenlerinden biri olarak görmektedir. Kabul gören neoklasik doktrinin yanı sıra çağdaş piyasa kapitalizmi sisteminin reformunu hem entelektüel düşüncemizi hem de yaşam tarzımızı yeniden inşa eden alternatif analitik yaklaşımlarla birleştirir. Dergi, iktisat, İslam iktisadı, finans ve İslami finans, iktisadi düşünce tarihi, iktisat tarihi ve diğer ilgili alanlarda hem teorik hem de ampirik yüksek nitelikli araştırmalara açıktır.

JIE özgün akademik makalelerin, makale çevirilerinin, kitap tanıtımı ve eleştirileri gibi çalışmaları yayımlayarak alana katkı sunmayı ve kamuoyu ile paylaşmayı amaçlamaktadır.

Dergi sayılarına ulaşmak için https://dergipark.org.tr/tr/pub/jie

İletişim:

Hacı Bayram, Hükümet Meydanı No:2, 06050 Altındağ/Ankara Turkey

Phone: +90 312 596 48 83

jie@asbu.edu.tr

Tarih
08/02/2021, Pazartesi , 18:50:00
Başlık

İslam Ekonomisi Dergisi (Journal of Islamic Economics =JIE) Yayın Hayatına Başlamıştır

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için sadece zorunlu çerezler kullanıyoruz.

asbu.edu.tr' yi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.