Ana içeriğe atla

19.02.2021 tarihinde Üniversitemiz Hukuk Fakültesi’nin çevrim içi olarak düzenlendiği İnşaat Hukuku Sempozyumu gerçekleştirildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan ve Hukuk Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Bülent Kent’in açılış konuşmalarıyla başlayan program, açılış konuşmalarının ardından üç farklı oturumla devam etti.

Prof. Dr. Fikret Eren’in oturum başkanlığında yürütülen ilk oturumda Prof. Dr. Şebnem Akipek Öcal “İnşaat Hukukunda Taşınmaz Satış Vaadi Sözleşmesinin Yeri ve Uygulamadaki Sorunlar”, Prof. Dr. Hayrünnisa Özdemir “Gelir Paylaşımlı İnşaat Sözleşmesi”, Doç. Dr. Süleyman Yılmaz “İnşaat Sözleşmesinde Yüklenicinin Temerrüdünün Sonuçları”, Prof. Dr. Oğuz Sadık Aydos “FIDIC Çerçevesinde Mühendisin Sorunluluğu” başlıklı konuşmalarını yaptılar.

Sempozyumun Prof. Dr. Zarife Şenocak başkanlığında yürütülen ikinci oturumunda ise Doç. Dr. İlker Öztaş “Arsa Payı Karşılığı İnşaat Sözleşmesinin Arsa Sahibi Tarafından Haksız Olarak Sona Erdirilmesine İlişkin Yargıtay Uygulamasının Değerlendirilmesi”, Doç. Dr. Leyla Müjde Kurt da “Güncel Gelişmeler Işığında Arsa Payı Karşılığı İnşaat Sözleşmelerinde Yükleniciden Arsa Payı Devralan Üçüncü Kişilerin Hukuki Durumu” başlıklı konuşmalarını yaptılar. Sempozyumun ikinci oturumunun son konuşmasını ise “Anahtar Teslim İnşaat Sözleşmelerinde Müşavir Mühendisin Sorumluluğu” başlıklı konuşması ile Dr. Öğr. Üyesi Ünsal Dönmez gerçekleştirdi.

Sempozyumun üçüncü ve son oturumu Prof. Dr. Emin Bilge’nin oturum başkanlığında gerçekleştirildi. Bu oturumda da Doç. Dr. Tolunay Ozanemre Yayla “İnşaat Sözleşmesinde Ayıplı İfa ve Ayıplı İfa Halinde Uygulanacak Hükümler”, Dr. Öğr. Üyesi Vehbi Umut Erkan da “İnşaat Sözleşmelerinde Yapının Tesliminden Önce Yok Olması” başlıklı sunumlarını yaptılar. Sempozyumun son konuşmasını ise “Eser Sözleşmesinde Bedel” başlıklı konuşmasıyla Dr. Öğr. Üyesi Yasemin Güllüoğlu Altun gerçekleştirdi.

Sempozyumda sunulan bildirilerin daha sonra kitaplaştırılarak kamuoyuyla da paylaşılacağı bildirildi.

Programı ASBÜ YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

Tarih
19/02/2021, Cuma , 15:15:00

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz.

asbu.edu.tr' yi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.