Ana içeriğe atla

Koronavirüs nedeniyle ara verilmek zorunda kalınan eğitimlere online platform üzerinden devam ediyoruz. Uzaktan eğitim faaliyetlerini Google Classroom üzerinden yürüteceğiz.

Google Classroom’a (https://classroom.google.com) adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Android ve IPhone akıllı telefonlar için uygulamayı telefonunuza indirerek de kullanabilirsiniz. Google Classroom’u açtığınızda Google "Oturum aç" ekranı gelecektir. ASBÜ kurumsal mail adresini kullanarak giriş yapabilirsiniz.

 

Değerli Öğrencilerimiz;

ASBÜ Kurumsal mail adresiniz isim.soyadı@student.asbu.edu.tr şeklindedir. Şifreniz mail adresi şifrenizdir. Şifreniz ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Google Classroom'a giriş yaptıktan sonra "Ben bir öğrenciyim" seçeneğini seçiniz. Sol üst köşedeki “+” ikonuna tıklayarak ders hocalarınızın sizinle paylaştığı sınıf kodları veya davet linkleri ile sınıflara katılabilirsiniz.

 

Değerli Akademisyenlerimiz;

ASBÜ Kurumsal mail adresiniz isim.soyadı@asbu.edu.tr şeklindedir. Şifreniz mail adresi şifrenizdir. Şifreniz ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

1-Google Classroom'a giriş yaptıktan sonra "Ben bir öğretmenim" seçeneğini seçiniz. Google Classroom üzerinden online sınıflarınızı (Her ders için bir sınıf oluşturunuz. Örneğin “BUS101 Introduction to Business”) oluşturmanızı ve paylaşımlara başlamanızı bekliyoruz.

2-Dersi alan öğrencilerinizi Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) sisteminden ulaşabileceğiniz “student.asbu.edu.tr” uzantılı mail adresleriyle veya ad, soyadı yazılarak açılan listeden seçip sınıfa ekleyebilirsiniz. Öğrenci ekleme işlemini sayfayı kapatmadan çoklu olarak da yapabilirsiniz. Ya da ders için oluşan sınıf kodunu OBS üzerinden paylaşarak öğrencilerin sınıfa kayıt olmalarını sağlayabilirsiniz. Her bir öğrencinin sınıfa kayıt olup olmadığını lütfen takip ediniz.

3-Sınıflar oluşturulduktan sonra “Sınıf Çalışmaları” menüsü altından “Oluştur” butonuna tıklayarak konularınızı ve materyallerinizi oluşturabilirsiniz. Materyal seçeneği ile konularınızla bağlantı kurarak haftalık ders içeriklerinizi (Video, PDF, Sunu) "Ekle" butonu ile ekleyebilirsiniz.

4- Uzaktan eğitimde kullanılacak videolarınızı hazırlamak için Sümerbank binasında hazırlanan stüdyolarda 108 ve 109 nolu sınıflarını kullanabilirsiniz. 2 saatlik ders için maksimum 15 dakika, 3 saatlik ders için maksimum 20 dakika çekim yapılmaktadır. Evde kendi imkânlarınızla da çekim yapabilirsiniz.  

5- Canlı ders yapmak isteyen akademisyenlerimiz Skype, Zoom, Google Hangout, Whatsapp gibi alternatif seçenekleri kullanabilirler.

Google Classroom Eğitim Videosu

 

Evde Video Çekim için OBS Studio Programı Eğitim Videosu

 

Video düzenleme için Davinci Resolve Programı Eğitim Videosu

 

Canlı Ders için Zoom Programı Eğitim Videosu

 

 

Şifre İşlemleri Hakkında

Eğer kurumsal mail hesabınıza daha önce hiç giriş yapmadıysanız ya da şifrenizi bilmiyorsanız lütfen aşağıdaki adımları uygulayınız.

1-ASBÜNET Şifre İşlemleri sayfasında “Sıfırla / Reset” linkini tıklayarak açılan formu doldurunuz. Formdaki "Kullanıcı adınız" kısmına akademisyen için isim.soy isim , öğrenci için öğrenci numaranızı giriniz. Şifremi sıfırla butonuna tıklayarak sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaranıza kısa mesaj ile sistem tarafından verilen şifrenizin iletilmesini sağlayınız. 

2-Cep telefonunuza gelen kısa mesajdaki şifre ile ASBÜ kurumsal hesabınızı kullanabilirsiniz.

3-İsterseniz şifrenizi, ASBÜNET Şifre İşlemleri sayfasındaki Güncelle / Update linkini tıklayarak açılan formu doldurup yeni bir şifreyle değiştirebilirsiniz. Yeni şifrenizi, şifre politikamıza* uygun olarak oluşturmalısınız.

Not: Eğer sıfırlama işlemi sırasında "Mesaj iletildi" bildirimi gelmesine rağmen mesaj cep telefonunuza iletilmediyse ya da "Sistemde kayıtlı numaranız bulunamadı" hatası alırsanız;

Öğrenci Bilgi Sistemi’ne girerek profil bilgilerinizdeki telefon numaranızı güncelledikten sonra bid@asbu.edu.tr adresine akademisyen için isim, soyadı ve bölümünüz; öğrenci için öğrenci numarası, isim, soyadı ve bölümünüzün olduğu bir mail atınız. Telefon numaranız Bilgi İşlem tarafından kısa sürede güncellenecektir. Kısa bir süre sonra bu adımları tekrarlayınız.

* ASBÜ Şifre politikamız

- Son 3 şifrenizi kullanamazsınız.

- Şifreniz en az 7 karakterden oluşmalıdır.

- Şifrenizde en az bir rakam, bir büyük harf, bir küçük harf ve bir özel karakter(.!@#$%^&*) bulunmalıdır.

- Şifreniz adınızı ve soyadınızı içermemelidir.


Saygılarımızı sunar, sağlıklı günler dileriz.
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

Tarih
24/03/2020, Salı , 13:37:53
TR - Türkçe
Image

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için sadece zorunlu çerezler kullanıyoruz.

asbu.edu.tr' yi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.