Ana içeriğe atla

Üniversitemiz bünyesinde “Bilirkişilik Eğitimleri” verilmektedir. Bilirkişilik Temel Eğitimi,  beş yıllık meslekî kıdem kazanmış kişiler tarafından alınan ve bilirkişilik faaliyetinin yürütülmesi ile ilgili temel, teorik ve pratik bilgileri içeren on sekiz saati teorik ve altı saati uygulamalı olmak üzere en az yirmi dört ders saatinden oluşan bir eğitim programıdır.

 

     Teorik eğitim dâhilinde kursiyerlere; yargılama hukukunun genel ilkeleri, bilirkişilik mevzuat hükümleri, bilirkişinin taşıması gereken nitelikler, bilirkişinin yetkileri ve yükümlülükleri, uyması gereken temel ve etik ilkeler, ispat faaliyeti ve bilirkişi incelemesinin usul ve esasları, teknik konu-hukuki konu ayrımına ilişkin usul ve esaslar ile rapor yazım usul ve tekniğini konularını içeren bir eğitim verilir.

 

     Uygulama eğitimi dâhilinde ise kursiyerlere; Bilirkişi Bilgi Sisteminin kullanılması, katılımcıların bireysel veya heyet hâlinde sistematik teknikleri kullanma becerilerini geliştirmelerini sağlayacak örnek bir olaya ilişkin bilirkişi raporu düzenleme ile uygulama gözetimi faaliyetlerini içeren bir eğitim verilir.

 

     30 Nisan-4 Mayıs arası yeni eğitim grubumuz açılacaktır. Dersler 17.00-23.00 saatleri arasında MAYEM binamızda yapılacaktır.  (1 Mayıs resmî tatil olduğundan eğitim o gün yapılmayacaktır.) Eğitime dahil olmak isteyen kişilerin 30.04.2018 tarihi saat: 15.00’ e kadar ödeme yapıldığına dair dekontları bilirkisilik@asbu.edu.tr adresine e-mail olarak göndermesi gerekmektedir. Eğitim ücreti 800 TL’dir.

Not: Şehitlerimizin ve gazilerimizin yakınlarına katılım ücreti üzerinden 2/3 oranında indirim yapılacaktır. Aynı kurumda çalışan en az beş kişinin Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi'nde bilirkişilik temel eğitimi programı kapsamında eğitim almayı talep etmesi ve programa kayıt olması halinde bu kişilerin eğitim ücretlerine %25 indirim uygulanacaktır.

Eft İle Ödeme İçin; 

İBAN NO: TR740001200941100010260484 

Alıcı Adı: Ankara Sosyal Bilimler  Üniversitesi 

Havale ile ödeme için;

Halkbank Anıt Şubesi

Hesap No:  10260484 

Bilgilerinize. 

 

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Ön kayıt için tıklayınız.

Bilirkişilik siciline kayıt olmak için gerekli şartlar tıklayınız.

 

Kategori
Tarih
04/04/2018, Çarşamba , 16:41:29