Ana içeriğe atla

ATANMAK İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR:

 1. Dilekçe,
 2. Mezuniyet Belgesinin aslı veya aslının sunulması halinde idarece tasdik edilecek örneği,
 3. Tam Teşekkülü Devlet Hastanesinden alınacak “Devlet Memuru Olabilir” ibareli sağlık kurulu raporu
 4. 2 Adet Fotoğraf (Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personel Kıyafetine Dair Yönetmeliğin 10. maddesine uygun ve son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalı),
 5. KPSS Yerleştirme Sonuç Belgesinin İnternet çıktısı,
 6. Askerlik Durum Belgesi (Terhis, Tecilli veya Muaf), 
 7. Hizmet Belgesi (Önceden Kamu Kurumunda Çalışanlar için). 

 

İLETİŞİM ADRESİ:

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörlüğü
Personel Daire Başkanlığı
Hükümet Meydanı No:2 Ulus-Altındağ/ANKARA
Tel:   (312) 596 44 44 – 4455-4456 (Dahili)

 

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR:

 1. KPSS 2020/2 yerleştirme sonuçlarına göre Üniversitemiz kadrolarına yerleşen adayların aşağıdaki evrakları tamamlayarak şahsen 29/01/2021 tarihi mesai bitimine kadar Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.
 2. Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmeliğin 25. maddesine göre; ataması yapılanlardan gerçeğe aykırı belge verdiği veya beyanda bulunduğu tespit edilenlerin atamaları yapılmaz, atamaları yapılmış ise iptal edilir, bu kişiler hakkında Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanır.
 3. Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmeliğin Adayların askerlik ve adli sicil beyanlarının doğruluğu idare tarafından yetkili askeri ve adli mercilerden teyit edilir.
 4. Süresi içerisinde evrak teslim edip de ataması yapılamayanların adreslerine bilgi verilecek olup, Üniversitemizde bir kadroya yerleşip, evraklarını süresi içinde teslim etmeyenlerin atamaları yapılmayacak ve adreslerine bilgi verilmeyecektir.
 5. Halen askerlik görevi nedeniyle silâh altında olanlardan haklarının saklı kalmasını isteyenlerin, yukarıda belirtilen başvuru süresi içinde durumlarını belirtir dilekçeyi Üniversitemize göndermeleri ve terhis tarihinden itibaren de 30 (otuz) gün içerisinde atamaya esas olmak üzere istenen belgelerle birlikte Üniversitemize bizzat müracaat etmeleri halinde durumları incelenecektir.
Tarih
15/01/2021, Cuma , 14:57:12

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz.

asbu.edu.tr' yi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.