Ana içeriğe atla

ASBÜ'de Eğitim Başlıyor!

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi üniversitenin temel görevinin eğitim ve araştırma faaliyetlerinin ötesinde olduğu fikriyle kurulmuştur. Toplumla iç içe ve toplumun ihtiyaçlarına göre yeniden şekillenebilen bir üniversite anlayışı oluşturmayı hedefleyen üniversitemiz hem eğitim hem de araştırma faaliyetlerini toplumsal fayda ekseninde, yenilikçi bir yaklaşım ile kurgular.

 

ASBÜ’nün eğitim hedefi mezunlarına meslek edindirmekle sınırlı değildir. Eğitim programlarımız bilgi üretimine odaklanan ve uluslararası rekabet yeteneğine sahip araştırmacılar ve uzmanlar yetiştirmenin ötesinde alanında uzman entelektüel zihinler yetiştirmek amacıyla oluşturuldu. Bu sebeple üniversitemizde sosyal bilimler eğitimi mekaniklikten uzak, öğrencilere bilgi aktarmaktan ziyade onları bilgiye erişim süreçlerinin ve bilgi üretiminin birer parçası haline getirmek üzere planlandı.

 

Üniversiteler bireylerin bilgi ışığında gelişip değiştiği kurumlardır. Bu sebeple durağan, değişime kapalı, içinde bulunduğu toplumdan ve dünyadan kopuk bir yapı üniversitenin temel amacıyla çelişir. ASBÜ genç kadrosu ve yenilikçi yapısıyla sosyal bilimler alanında yeni bir söz söylemenin yollarını arayan bir üniversite olarak 2013 yılında yola çıktı. Genç, dinamik ve heyecanlı bir üniversiteyiz. Bu arayışımızda etkin bir rol oynamanız, heyecanımıza ortak olmanız için sizleri de aramıza bekliyoruz.