Ana içeriğe atla

ASBÜ; kent belleğinin önemli unsurlarından olan I. ve II. TBMM binaları, Ankara Palas, Anadolu Medeniyetleri Müzesi ve Ankara Kalesi gibi yapıların yanı başındadır. Yakın çevresindeki kamu kuruluşlarıyla hem paydaş olarak hem de stratejik ortaklıklar kurarak ülke sorunları için çözümler üretilmesinde rol oynayacak etkin ve güncel araştırmalara imza atmayı planlamaktadır.

ASBÜ, üniversitenin temel görevinin eğitim ve araştırma faaliyetlerinin ötesinde olduğu fikriyle kurulmuştur. Toplumla iç içe ve toplumun ihtiyaçlarına göre yeniden şekillendirilebilen bir üniversite anlayışı oluşturmayı hedefleyen üniversitemiz, eğitim ve araştırma faaliyetlerini toplumsal fayda ekseninde yenilikçi bir yaklaşımla kurgulamaktadır.

ASBÜ, aynı zamanda uluslararası sorunlar üzerinde araştırmalar yapan ve bu süreçte evrensel barış ve huzura katkıda bulunmayı amaçlayan uluslararası bir kurumdur.

ASBÜ, şehrin dinamik yapısı ile bütünleşerek sosyal bilimler akademik çalışma ve toplumu içeren bir etkileşimler ağını incelemeyi hedeflemektedir.