1 asbü-background-image

Translations:

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi

ASBÜ TANITIM  FİLMİ

"ASBÜ'nün vizyonu dünyadaki araştırma üniversiteleri arasında, sosyal bilimler araştırmaları alanında etkin bir konuma gelmektir."

Translations:


PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Psikoloji Bölümü programı Psikoloji’nin çeşitli alt dallarını (Sosyal, Gelişim, Deneysel, Endüstri ve Örgüt, Klinik, Trafik) ve ulusal ve uluslararası eğitim standartlarını kapsayacak şekilde oluşturulmuştur. Bölümümüz ilk defa 2016-2017 eğitim-öğretim yılında lisans seviyesinde öğrenci kabulüne başlayacaktır. Kuramsal eğitimin yanında, üniversitemizin kuruluş amacına da uygun olarak, zengin kütüphanesi ve donanımlı akademik kadrosuyla araştırma odaklı bir eğitim-öğretim hedeflenmektedir. Öğrencilerimizin ASBÜ’deki eğitim ve öğretim hayatları süresince farklı bölümlerden de ders alma şansı bulmaları ve disiplinlerarası bir bakış açısı kazanmaları amaçlanmaktadır.

BÖLÜM MEZUNLARI NE YAPAR?

4 yıllık Psikoloji lisans eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler “Psikolog” unvanıyla mezun olurlar. Psikologlar hem kamu kurumlarında hem de özel sektörde çalışma olanaklarına sahiptir. Psikologlar KPSS puanlarına göre;

-Sağlık kurumlarında

-Adalet Bakanlığı’na bağlı kurumlarda

-Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlarda

-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı kurumlarda

-Emniyette

çalışma olanaklarına sahiptir.


Özel sektörde ise;

-Danışmanlık, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde

-Özel okullarda ve dershanelerde

-Çeşitli özel şirketlerde insan kaynakları, reklamcılık, halkla ilişkiler vb. gibi departmanlarda çalışma olanağı bulabilirler.