1 asbü-background-image

Translations:

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi

ASBÜ TANITIM  FİLMİ

"ASBÜ'nün vizyonu dünyadaki araştırma üniversiteleri arasında, sosyal bilimler araştırmaları alanında etkin bir konuma gelmektir."

Translations:


MESLEKİ GELİŞİM BİRİMİ KOORDİNATÖRLÜĞÜ

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü, bölümde sunulan yabancı dil eğitiminin kalitesini en yüksek seviyeye taşımanın ve başarının devamlılığını sağlamanın ana yöntemlerinden birinin bölümde görev yapmakta olan öğretim elemanlarının mesleki gelişimlerine yatırım yapmak olduğunu düşünmektedir. Bu bakış açısı, dil öğretiminde durmaksızın devam eden yeni, dil öğrenim sürecini kolaylaştıran ve daha verimli hale getirmeyi hedefleyen metot ve teknik arayışları göz önünde bulundurulduğunda anlaşılır bir hal almaktadır.

Bölümümüzün Mesleki Gelişim Birimi, dil öğretimi alanında son gelişmeleri takip edip bu gelişmelerden öğretim elemanlarını haberdar etmenin yanı sıra, öğretim elemanlarının ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda mesleki gelişim faaliyetleri düzenlemeyi hedeflemektedir. Düzenlenen her etkinliğin ardından öğretim elemanlarından alınacak geri dönütlerin ışığında yeni etkinliklerin düzenlenmesi için gerekli adımların atılması da birimimizin öncelikleri arasında yer almaktadır.

Etkinlik planlamasında, her öğretim elemanımızın ayrı bir birey olduğu ve mesleki açıdan farklı ihtiyaçları olduğu gerçeği de birimimizin göz önünde bulundurduğu en önemli hususlar arasında yer almaktadır.


Dosyalar

Minutes Form for ISS.docx

Minutes Form for SIG.docx

Moderators Responsibilities.docx

Observation Form.docx

PDU flow chart Stake holders.doc

Professional Development Heads Job Description.docx

Professional Development Unit.docx

Purpose of ISS sessions.docx

Purpose of SIGs.docx

SWOT Analysis with Instructors.docx