1 asbü-background-image

Translations:

[#left_menu#]

Duyurular


Ebrary (Elektronik Kitap Veri Tabanı)

• Ebrary 143.000’nin üzerinde elektronik kitap içermektedir. İşletme&Ekonomi, Antropoloji, Bilgisayar & IT, Güzel Sanatlar, Mühendislik ve Teknoloji, Eğitim, Tarih, Dil & Edebiyat, Tıp, Psikoloji, Fiziki Bilimler, Fen Bilimleri, Din ve Sosyal Bilimler gibi 15 ana konu başlığı altında sınıflandırılmış yüzlerce alt başlık içermektedir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Sayfa linki için tıklayınız.

ProQuest Dissertations & Theses Global

Sahip olduğu 3 milyondan fazla girdi ile ProQuest Dissertations & Theses (PQDT) dünyadaki en geniş kapsamlı tez veri tabanıdır.

ProQuest Dissertations & Theses ile:

•Son sınıf öğrencileri hazırlamayı düşündükleri tez konularının daha önceden yazılıp yazılmadığını sorgulamak için arama yapabilirler

•Öğrenciler, öğretim görevlileri ve diğer araştırmacılar ilgilendikleri bilimsel alanlarla ilgili araştırma yapabilirler

•Yüksek kalitedeki multidisipliner araştırma materyallerine hızlı ve kolay bir şekilde erişebilirler

•Kendi elektronik kitap koleksiyonlarını oluşturabilirler – her tez bir ISBN içermektedir, ProQuest dünyadaki en büyük ISBN yayıncısıdır

•ProQuest platform üzerinde dergi ve diğer içerik türleri ile çapraz tarama yapabilirler. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Sayfa linki için tıklayınız.

Akademik topluluk arasında önemli bir yer tutan “intihali engelleme” ile ilgili olarak; TÜBİTAK Ulakbim tarafından sağlanan doğrudan akademik yayınların değerlendirilmesi ile ilgili (öğrenci ödevleri hariç) kapsamlı bir akademik içeriğe sahip “iThenticate” programı üniversitemizin erişimine açılmıştır. İlgili platformun erişim tanımlamaları kütüphanemiz tarafından yapılacaktır. Programı kullanmak isteyen doktora derecesi ve üzerinde akademisyenlerimizin library@asbu.edu.tr adresine isim, soyisim ve mail adreslerini bildirmeleri gerekmektedir. iThenticate programı akademik çalışmaları değerlendirmeden önce intihal seviyesini tesbit etmek için kullanılır.

OECD iLibrary veritabanı deneme erişimine açılmıştır.

Deneme döneminiz: 11 Mayıs - 30 Haziran tarihleri aralığında olacaktır.

OECD iLibrary veritabanıyla ilgili olarak siz değerli hocalarımızdan bir anket doldurmanızı beklemekteyiz. Bu anket sizlerin görüşlerinizi, taleplerinizi ve elde ettiğiniz verimi değerlendirmek amacıyla hazırlanmıştır ve ankete ulaşım için http://goo.gl/forms/AMDdnHU09F linkine tıklayınız.

Erişim Adresi: http://www.oecd-ilibrary.org​​​

Online Tanıtım ve Kullanıcı Kılavuzu: http://prezi.com/p-gltra23ut-/oecd-ilibrary/

Veritabanı Bilgileri:

Türkiye’nin de aralarında kurucu üye olarak bulunduğu OECD 1961 yılında kurulmuş olan hükümetler arası forum niteliğindeki bir organizasyondur. 130 ülkede faaliyet göstermektedir. 30 kurucu üyeden oluşmaktadır. Pazar ekonomisi ve demokratik yönetim temelli yaklaşımlarını uluslararası platforma taşımışlardır. 100’ün üzerinde ülkeden sivil toplum kuruluşu ile aktif ilişkilere sahiptir.

OECD iLibrary veritabanı OECD’nin yayınlarını kapsayan bir sistemdir ve bu sistem ile iktisat, finans, işletme ve ilgili diğer sosyal bilim alanlarında;​

1320 süreli yayın

10,190 e-kitap başlığı

44,820 kitap bölümü

4,510 makale

4,430 toplantı bildirisi

107,650 tablo ve grafik

42 veritabanından 5 milyardan fazla veriye erişim

4,540 çok dilli özet

4,690 çalışma kağıdı içermektedir.

Sayın Hocalarımız,

Project MUSE veritabanı deneme erişimine açılmıştır.

Deneme döneminiz: 12 Mayıs - 25 Haziran tarihleri aralığında olacaktır.

Project MUSE veritabanıyla ilgili olarak siz değerli hocalarımızdan bir anket doldurmanızı beklemekteyiz. Bu anket sizlerin görüşlerinizi, taleplerinizi ve elde ettiğiniz verimi değerlendirmek amacıyla hazırlanmıştır ve ankete ulaşım için http://goo.gl/forms/AMDdnHU09F linkine tıklayınız.

Erişim adresi: http://muse.jhu.edu

Not: Veritabanıyla ilgili detaylı bilgiyi ekte bulabilirsiniz.​

Sayın Hocalarımız,

Lexpera veritabanı deneme erişimine açılmıştır.

Deneme döneminiz: 30 Mayıs - 31 Aralık tarihleri aralığında olacaktır.

Lexpera veritabanıyla ilgili olarak siz değerli hocalarımızdan bir anket doldurmanızı beklemekteyiz. Bu anket sizlerin görüşlerinizi, taleplerinizi ve elde ettiğiniz verimi değerlendirmek amacıyla hazırlanmıştır ve ankete ulaşım için http://google/forms/AMDdnHU09F linkine tıklayınız.

Erişim adresi: http://www.lexpera.com.tr/

Veritabanı Bilgisi:

Uluslararası bir işbirliğinin ürünü olan LEXPERA, mevzuat, içtihat ve literatür kaynaklarını, gelişmiş belge işleme teknolojisi ve uzman kadrosunun çalışmalarıyla, sade ve kullanışlı bir ara yüzle hizmetinize sunmaktadır. Sürekli yenileri eklenen tam metin kitaplar, makaleler ve yorumlar gibi literatür kaynakları ve çok zengin içtihat koleksiyonunun yanında, mevzuat alanında getirdiği önemli yenilikler, LEXPERA'yı alanında rakipsiz kılmaktadır

LEXPERA, mevzuat değişikliklerini izleme, mütalaa ve bilgi notu hazırlama, dava çözme gibi faaliyetlerinde, hem içeriği hem de sağladığı işlevlerle, hukuk birimlerinin zaman ve enerji tasarrufu sağlamasına ve hizmet kalitesini artırmasına destek olmaktadır. Resmi Gazete'nin günlük olarak sisteme aktarılması ve değişikliklerin ilgili mevzuata işlenmesi sayesinde LEXPERA ile ulaşılan bilgi her zaman en güncel bilgi olmaktadır.

Hızlı bir başlangıç için, sistemin hukukçulara sağladığı avantajlardan bahsettiğimiz videomuzu bu bağlantı yoluyla izleyebilir ve aşağıda verdiğimiz bağlantıları kullanarak bu özellikleri somutlaştıran bazı sayfa örneklerini görebilirsiniz. Ayrıca LEXPERA Başlangıç Rehberi'nde sistem özelliklerine ilişkin daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. LEXPERA Başlangıç Rehberi'ne bu bağlantı ile ulaşabilirsiniz.

Not: Kampüs dışı erişim kılavuzu ekte yer almaktadır.

Not: Veritabanıyla ilgili detaylı bilgi ekte yer almaktadır.