1 asbü-background-image

Translations:

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi

ASBÜ TANITIM  FİLMİ

"ASBÜ'nün vizyonu dünyadaki araştırma üniversiteleri arasında, sosyal bilimler araştırmaları alanında etkin bir konuma gelmektir."

Translations:

[#left_menu#]

Araştırma


• Üniversitemiz tarafından abone olunan ya da deneme erişimine açılan elektronik dergiler, kitaplar, veritabanları ve diğer dijital ürünler, ulusal ve uluslararası lisans anlaşmaları ile koruma altındadır.

• Telif hakları Türkiye sınırları içerisinde, 5846 no’lu Fikri ve Sanat Eserleri hakkındaki kanunla korunmaktadır. Telif Hakları kanunu, telifli eserlerin telif hakkı sahipleri dışında kullanımını sınırlar. İzinsiz kopyalama veya telifli eserlerin çoğaltılması, telif hakkı sahibinin veya bağlı hak sahiplerinin yasal haklarını ihlal etmek demektir.

• Elektronik kaynakların kullanımı lisans anlaşmaları çerçevesinde belli kurallara bağlanmıştır. Bu lisans anlaşmalarının temelinde aşağıdaki maddeler yer almaktadır, bu maddeler yayıncı ve elektronik ürüne göre farklılık gösterebilmektedir;

• Kütüphane’nin sağlamış olduğu elektronik kaynakların, verilerin, elektronik posta ya da basılı kopyalarının Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi mensubu olmayan kişilerle paylaşılması yasaktır.

• Elektronik kaynaklarından sağlanan materyallerin, herkesçe erişilebilen web sayfalarına ya da diğer çevrimiçi ortama gönderilemez.

• Yayınların tüm mülkiyet hakkı satıcı ya da üretici firmaya aittir. Üçüncü parti yazılımlar (Getright, Flashget, Internet Download Manager vb.) kullanarak sistematik indirme yapılamaz.

• Uzaktan Erişim ile ilgili “Kullanıcı adı ve şifre” bilgilerini bir elektronik ağ üzerine yükleyemez, dağıtamaz ve başkalarıyla paylaşamaz.

• Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi personeli ve öğrencileri, fikri mülkiyet ve telif hakları ile ilgili her türlü etkinlik ve işlemlerinde yasalara, üniversitenin politikasında belirlenen ilkelere, genel akademik etik ve ilkelere uygun davranmakla yükümlüdür. Elektronik kaynakların kullanımından doğabilecek bütün sorumluluk söz konusu materyali kullanan kişi veya kişilere aittir. Kullanıcılar sözleşmede yer alan maddelere uygun olarak lisanslı elektronik kaynakları kullanmayı kabul ve taahhüt ederler.

E-Kitaplar

Basılı Yayınlar

Abone Veritabanları

Deneme Veritabanları

Açık Erişim Kaynakları

Veritabanlarını Kullanım Kuralları


Telif hakları konusunda detaylı bilgi için Kütüphanemize gelebilir ya da sorularınızı library@asbu.edu.tr adresine gönderebilirsiniz.