0 asbü-background-image

Translations:

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi

ASBÜ TANITIM  FİLMİ

"ASBÜ'nün vizyonu dünyadaki araştırma üniversiteleri arasında, sosyal bilimler araştırmaları alanında etkin bir konuma gelmektir."

Translations:

[#left_menu#]

DİLMER'de Eğitim

Türkiye’nin ilk ve tek sosyal bilimler üniversitesinde dil eğitimi

2013 yılında kurulan Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, araştırma odaklı bir üniversitedir. Sosyal bilimler alanında uluslararası literatüre katkı sağlayacak nitelikte araştırmalar ve yayınlar gerçekleştirmek üniversitenin başlıca hedefleri arasındadır.

Modern eğitim teknik ve teknolojileri ile etkin ve pratik

16 kişilik dil eğitimi uygulamalarına uygun olacak şekilde hazırlanmış, akıllı tahta, kablosuz internet bağlantısı gibi teknolojilere sahip sınıflarda sunulan eğitimler, interaktif içerikler ve grup çalışmasını ve etkileşimi teşvik eden tekniklerle katılımcılara sunulmaktadır.

Ankara’nın tarihi kent merkezinde tarihi binalar ve atmosfer

Ankara’nın tarihî semti Ulus’ta tarihî, kültürel ve estetik değeri olan binalarda faaliyet gösteren ASBÜ yerleşkesinin tasarımında, semtin dokusuna bağlı kalınmıştır. Öğretim üyeleri, çalışanları ve öğrencileriyle üniversite, yerleşkesinin bulunduğu çevrenin entelektüel, sosyal, ekonomik ve kültürel dönüşüm ve gelişimine katkıda bulunacaktır.

Alanında seçkin ve tecrübeli eğitim kadrosu

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi çatısı altında Türkiye’nin dış dünya ile ilişkilerinde önem taşıyan ülkeleri iyi bilen uzmanlar ve araştırmacılar hizmet vermekte, kendilerinden karşılaştırmalı sosyal araştırmalar yürütmeleri beklenmektedir.

Dil eğitiminin sınıflarla sınırlı kalmadığı eğitim alanları

Dil eğitiminin sadece sınıflarla sınırlı kalmadığı, çeşitli kültürel ve dil etkinliklerinin gerçekleştirilmesi planlan merkezimizde, 10.000 kitap ve medyadan oluşan bağımsız öğrenme merkezi ile verimli zaman geçirmek için kaliteli bir mekan sunma gayreti içerisindeyiz.

Konuşma, yazma, okuma ve dinleme becerileri odaklı

Modern dillere ait kurlsarımızda 4 temel beceri (Okuma, Yazma, Dinleme ve Konuşma) üzerinde eşit oranda pratik yapma olanağı sunulur. Sınavlarda bu becerilerin tamamı ayrı ayrı ölçülür.