1 asbü-background-image

Translations:

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi

ASBÜ TANITIM  FİLMİ

"ASBÜ'nün vizyonu dünyadaki araştırma üniversiteleri arasında, sosyal bilimler araştırmaları alanında etkin bir konuma gelmektir."

Translations:

[#left_menu#]

Sıkça Sorulan Sorular

1. Kurumsal e-posta adresimi nasıl alabilirim ?

Öğrenci kimlik kartı veya personel kimlik kartı ile Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı'na şahsen başvurabilirsiniz.

2. E-posta parolamı unuttum ne yapabilirim?

0 312 596 44 82 nolu telefonu arayarak ya da Bilgi İşlem Daire Başkanlığı birimine başvurarak şifre resetleme talebinde bulunabilirsiniz.

3. E-posta bilgilerimi güncelleyebilir miyim?

0 312 596 44 82 nolu telefonu arayarak, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı birimine başvurarak şifre güncelleme talebinde bulunabilirsiniz. Şifre güncelleme işlemini kendi hesabınızdan da yapabilirsiniz. 

4. E-posta parolamızı neden sık sık değiştiriyoruz?

E-posta şifrenizi 90 günde bir güvenlik amacı ile değiştirmek zorundasınız.

5. E-posta kotasını değiştirebilir miyim?

Hayır. Eposta kotası bütün kullanıcılara 10 MB olarak tahsis edilmiştir.

6. Kablosuz ağ hizmetinden nasıl yararlanabilirim?

Bilgisayar, akıllı telefon, tablet gibi mobil cihazlarla kablosuz ağ hizmetinden yararlanabilirsiniz. Kablosuz ağ bağlantısının detaylı ayarları için 0312 596 44 82 numaralı telefondan ya da bid.destek@asbu.edu.tr hesabından destek alabilirsiniz.

7. VPN bağlantısı nasıl yapılır?

VPN, kurum dışındaki bir internet bağlantısından kurumun ağına dahil olarak sadece lokalde çalışan programları (SPSS vb.) kullanmanızı sağlayan sistemdir. VPN ayarlarını anlatan dökümana buradan ulaşabilirsiniz. Bu ayarları yapmak için kurum dışındaki bir internet bağlantısı kullanmanız gerekmektedir. 

8. Office365 şifresi nasıl sıfırlanır?

Şifre sıfırlama yapabilmek için şu adresten bir defalığına telefon numarası ve ikincil e-posta adresini kaydettirmeniz gerekmektedir. Daha sonra şu adresten sıfırlama işlemini gerçekleştirebilrisiniz.