Ana içeriğe atla

6754 sayılı Bilirkişilik Kanununun 8. maddesinin birinci fıkrasının (b) ve (c) bentleri uyarınca Bilirkişilik Daire Başkanlığınca 09/03/2018 tarihinde yayımlanan Bilirkişilik Başvurularına İlişkin Duyuru ekinde belirlenen temel ve alt uzmanlık alanlarında (EK-1) bilirkişilik bölge kurulları tarafından ihtiyaç duyulan zamanlarda bilirkişilik başvuruları alınmaktadır.

Bilirkişilik Temel Eğitimini tamamlamak bilirkişilik başvurusu yapabilmek için ön şart olarak aranmaktadır.

Bu kapsamda geçtiğimiz yıl birçok kişiye bilirkişilik temel eğitimi veren Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nde bilirkişilik temel eğitimi Kasım ayı başvuruları devam etmektedir. Üniversitemizde Bilirkişilik Temel Eğitimi 24 (yirmi dört) saat olup, 4 (dört) gün içinde tamamlanmaktadır. Eğitim sürecinin sonucunda kursiyerimize Bilirkişilik Temel Eğitimi Sertifikaları verilmektedir.

Bilirkişilik Temel Eğitimi’ne katılmak isteyen kişilerin ön kayıt başvuruları https://bilirkisilik.asbu.edu.tr/ adresi üzerinden alınmaktadır.

Bilirkişilik Temel Eğitim Programı Ücreti:

Üniversite Yönetim Kurulu'nca Bilirkişilik Temel Eğitim Programı katılım ücreti 800 TL olarak belirlenmiştir.

Ayrıca Üniversite Yönetim Kurulu'nun aldığı karar üzerine:

Canını ve kanını feda ederek bu toprakları vatan yapan, vatanımızda huzuru ve güvenliği sağlayan şehitlerimizin ve gazilerimizin yakınlarına katılım ücreti üzerinden 2/3 oranında indirim yapılacaktır.

Aynı kurumda çalışan en az beş kişinin Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi'nde Bilirkişilik Temel Eğitimi Programı kapsamında eğitim almayı talep etmesi ve programa kayıt olması halinde bu kişilerin eğitim ücretlerinin 600 TL olarak uygulanması kararlaştırmıştır.

Aynı kurumda çalışan en az on kişinin Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi'nde Bilirkişilik Temel Eğitimi Programı kapsamında eğitim almayı talep etmesi ve programa kayıt olması halinde bu kişilerin eğitim ücretlerinin 500 TL olarak uygulanması kararlaştırmıştır.

Aynı kurumdan daha fazla kişinin katılımı durumunda lütfen aşağıda belirtilen irtibat numaraları ile iletişime geçiniz.

Katılım ücretini aşağıda belirtilen hesap numarasına yatırmanız, yatırırken kendi TC numaranızı eklemeniz gerekmektedir.

IBAN: TR74 0001 2009 4110 0010 2604 84 (Halkbank)

Alıcı: Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü

İletişim:

E-mail: bilirkişilik@asbu.edu.tr

Arş. Gör. Dilara Dönmezkuş - 90 312 596 47 87

Arş. Gör. Rumeysa Köseoğlu - 90 312 596 46 37

****Ücretlerin ne zaman yatırılması gerektiği https://bilirkisilik.asbu.edu.tr/ adresinden ayrıca ilan edilecektir.

Tarih
13/12/2019, Cuma , 09:40:07